Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов поздравляндазень Большеберезниковскяй райононь Паракинскяй велень поселениянь и региононь сембе эряйхнень «Инь цебярь муниципальнай практикась» Всероссийскяй конкурсса лац пряснон няфтеманкса.

Итокнень коряс поселениясь сяськсь «Укрепление межнационального мира и согласия, реализация иных мероприятий в сфере национальной политики на муниципальном уровне» номинацияса. Каземать колга дипломть кемокстазе Российскяй Федерациянь Правительствать Председателенц заместителец М.Ш.Хуснуллин.

«Пяк кенярдень Паракинскяй велень поселениянь эряйхнень сяськомаснонды и седи ваксста поздравляндасайне синь оцю казне мархта. Тя пяк цебярь пример сянди, кода эрьсь еткстонк может кандомс аф емла польза эсь веленцты, муниципальнай районти, марнек республикати. Верондан, што тяшка сатфкссь должен арамс оцю стимулкс ошеньконди и аф оцю населеннай пунктоньконди», - мярьгсь А.А.Здунов.