Мордовия Республикась получай дотацият территориятнень социально-экономическяй вииякшнемаснон коряс инь цебярь сатфксонь сатнеманкса

2016 кизоня Мордовия Республикась получай федеральнай бюджетста 274 миллион 899,7 тежянь цалковаень лувксса дотацият территориятнень социально-экономическяй вииякшнемаснон коряс инь цебярь сатфксонь сатнеманкса.

2016 кизонь 3 декабрьста 2582-р№ Распоряжениять кемокстазе Россиянь Правительствать Председателец Д.А.Медведев, тяштьф сон ведомствать официальнай сайтсонза.

5 миллиртт цалковаень лувксса дотациятне максовихть Федерациянь 20 субъекттнень бюджетснонды «Развитие федеративных отношений и создание условий для эффективного и ответственного управления региональными и муниципальными финансами» госпрограммать рамкаса.