Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков азсь ризнамань валхт Ту-154 самолетть прамста шавфнень радня и мала ломаньцнон лемс

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков азсь ризнамань валхт республикань эряйхнень лемста Чернай моряса Ту-154 самолетть прамста шавфнень радня и мала ломаньцнонды.

«Республикань сембе эряйхнень лемста и эсь эздон азан седиста моли ризнамань валхт шавфнень сембе радня и мала ломаньцнонды, коллегаснонды. Марса сембе странать мархта ризнатама ломаттнень трагическяй куломанксост. Тя минь марстонь аф пяшкодеви юмафксоньке».

РФ-нь Миноборонань Ту-154 самолетсь прась 25 декабрьста Сочить маласа. Экипажда башка эсонза ульсть Александровонь лемса ансамблянь, массовай информациянь средствань представительхть, военнослужащайхть.