Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна мольфтсь корхтама Рузаевкать благоустроендаманц колга

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов 22 февральста Рузаевскяй району рабочай поездканц рамкаса ванозе железнодорожниконь ошса Тысячелетиянь площадть. Лятфтасаськ, благоустроендамс тя общественнай территориять удалась «Жилье и городская среда» нацпроектонь «Формирование комфортной городской среды» программать вельде. Тянкса карьхцяфоль 35 миллионда лама цалковай. Площадсь кенерсь ни арамс ошти мазоптомбялькс и эрь кодама кизоса ломаттненди пуромома вастокс. Тяса тифт цебярь условият етка пингть парста етафтоманкса и оттненди, и шаба мархта семьятненди, ограниченнай возможность мархта ломаттненди и сятненди, кие шарфни мяль эряфонь шумбра койхненди.

Артём Здунов корхнесь Рузаевскяй райононь оцюнять Александр Сайгачевонь мархта ошть тя пяльксонц сяда товолдонь благоустроендаманц колга. Шава вастть вастс арьсекшневи ушедомс эрямань комплексть строяманц, стане жа эряви строямс од ЗАГС.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац