Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна правительствать мархта оперативнай совещанияса путсь задача ушедомс малаткшни шадотненди анокламатнень

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна  правительствать мархта оперативнай совещанияса путсь задача ушедомс малаткшни шадотненди анокламатнень

26 февральста региональнай правительствать мархта эрь недялянь оперативнай совещанияса Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов мольфтсь корхтама малаткшни шадотненди анокламать колга. Республикань вятись макссь порученият вице-премьерти – ЖКХ-нь, энергетикань и населениять гражданскяй араламанц коряс министрти Игорь Чадовонди республикать территорияса противопаводковай мроприятиятнень коряс. Эряви лац-ряц ваномс вийхнень и средстватнень анокшиснон ся васттнень эса, коса ули шадонь пелькс – тя 40 лама населеннай пункт.

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна китькстазе: министерствать мархта должен улемс аноклаф аф фкя лацонь ЧС-нь случаенди республикань сембе райоттнень эзга маршрутизациянь карта. «Апак учентт кельмотне, пожархне – минь должен улемс шарьхкодевиста аноклаф планоньке: коса можна ладямс ломаттнень, кодама вийхть и средстват тянкса нолявихть тевс, сембось тя должен улемс картать лангса. Штоба минь улелеме анокт любой ситуациятненди», - азозе Артём Алексеевич.

Сембе ня кизефксне сяда крхкаста улихть ванфт республикань вятить ширеса башка совещанияса, кона етафтови маластонь пингть.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац