Мордовиянь предприятиятне примайхть участия «Белагро-2022» XXXII Международнай специализированнай выставкаса

Мордовиянь предприятиятне примайхть участия «Белагро-2022» XXXII  Международнай специализированнай выставкаса

7 июньцта Минскяйса Мордовия Республикань делегациясь ульсь «Белагро-2022» XXXII  Международнай специализированнай выставкаса”. Азсаськ, што тя велень хозяйствань продукциянь и техникань инь оцю выставкаса примайхть участия 400 лама компания эрь кодама странаста.

Участникнень ёткса – 25 компаниясь Мордовияста: тя промышленнай и перерабатывающай предприятиятне, ёмла предпринимательствань представительхне.
Мордовиянь Правительствать Председателец Владимир Сидоров няфтезе Беларусь Республикань Премер-министрти Леонид Зайценди Мордовиянь производительхнень продукцияснон, тяконь лувксса экологическяй ширде ару ярхцамбяльхнень. Стане жа участникне ванозь минь республикань промышленнай предприятиятнень стендснон.

Выставкать пингста Владимир Сидоров васетькшнесь «Гомсельмаш» ОАО-ть генеральнай директоронц Александр Новиковонь, «Минский тракторный завод» ОАО-ть генеральнай директоронц Виталий Вовконь и «МАЗ» ОАО-ть генеральнай директоронц Валерий Иванковичень мархта. Путфтольхть подписьт Мордовиянь Правительствать и Белоруссияста специализированнай техникань производительхнень ёткса сотрудничендамать колга соглашениятнень алу.