Очижить мархта Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон А.А.Здуновонь поздравленияц

Мордовия Республикань кельгома эряйхть!

Седи ваксста поздравляндатядязь тинь Очижить мархта!

Илась ляфтни тейнек сембе пингонь питнишитнень колга: кельгомать, кирьдевомшкать, простиндамать, мала ломаттнень лангс мялень шарфнемать. Тя шись фалу пяшкотьф арушиса, валдса и цебярьс надиямаса. Мялезе спасибамс эрь эряеньконди ся путксть инкса, конань сон тячи путнесы  республикать панчфокс панжеманкса.

Верондан, што экономикаса, социальнай сфераса любой полафтксне должетт улемс сотфт духовнай ширеть кемокснеманц мархта. Оцю нравственностень и моралень традициятнень ванфнемасна и ламолгофнемасна ащи Русскяй православнай церькавть эзда, конань мархта марстонь работати власттне шарфнихть башка оцю мяль.

Кельгома землякт! Катк тя шиня тинь маласонт улихть радня и мала ломаненте! Арьсян Мордовиянь сембе эряйхненди шумбраши, ваймонь сетьмоши, паваз и Шкаень лезкс сембе пара тевонтень эса!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов