Прокуратурань работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон поздравленияц

Мордовия Республикань прокуратурань органонь кельгома работникт и ветератт! Профессиональнай илантень шиста примасть седи ваксстонь поздравлениятнень!

Сембе пинкнень прокуратурась ульсь отечественнай надзорнай системань ключевой институтокс, кемоста аралакшнемок законностень принципнень, граждаттнень праваснон и воляшиснон, обществать и государствать интересснон. Тячи прокуратурань оргаттнень эса служайхть грамотнай и профессиональнай сотрудникт, конатненди честсь, справедливостсь, принципиальностсь и личнай мужествась ульсть и лядондыхть эряфонь ориентиркс.

Ведомствать лац ладяф работанц оцю значенияц тейнек. Маластонь кизотнень тейнек сави етафтомс эряфс оцю инвестиционнай проектт, сяда тов поладомс промышленностть и велень хозяйствать модернизацияснон, лихтемс од уровенць социальнай сферать, пяшкодемс лама работа национальнай проекттнень эряфс етафтомаснон рамкаса.

Сатфксне тяса ламода кармайхть ащема властть и правоохранительнай оргаттнень эффективнай работаснон эзда. Кеман, што марса тейнек удалай решандамс аф теждя задачатнень, конатнень путнесыне инголенк пингсь.

Поздравлениянь башка валхт ветераттненди. Сюкпря теенть профессиянтенди вернайкс улеманкса, сянкса, мес ащетяда примеркс сотрудниконь тяниень поколенияти!

Арьсян сембонди теенть, тинь работай ялгантенди кеме шумбраши, благополучия и сатфкст аф теждя, но пяк эрявикс работантень инкса! Ила мархта тинь, кельгома ялгат!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов