Республикань Кудса корхтафоль «Газпромбанк» АО-ть мархта марстонь работать колга

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 17 майста ётафтсь рабочай васедема «Газпромбанк» АО-нь вице-президентть Алексей Вольновонь мархта, мезть пингста ванфтольхть сотрудничендамань кизефксне. Совещанияса примасть участия Мордовия Республикань Правительствань представительхне.

Няфтьфтольхть банковскяй продуктатне, конат лездыхть регионти строительствань, промышленностень и лия сферань программатнень эряфс ётафтомаса, а стане жа корхтафоль банковскяй сопровождениять тевс ноляманц колга. Кредитно-финансовай организациять руководителец азсь анокши максомс партнёрскяй лезкс республикать инфраструктурнай проектонзон эряфс ётафтомаса.

Банкть работаса башка площадкась  тяниень пингть лемтьф промышленностьса импортонь полафтомати, тяконь лувксса комплектующайхнень кочкамаснон и полафтомаснон коряс. Тянкса Мордовиянь Оцюнясь шарфтсь мяль оптоволоконнай производствати, коса ули тяфтама вешфкс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац