Республикань Кудса корхтафоль кадровай политикать цебярьгофнеманц колга

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 23 августста Республикань Кудса ётафтсь васедема Нижегородскяй областень Правительствань Корпоративнай университетонь (КУПНО) представительхнень мархта. Корхтафоль госуправлениянди кадрань анокламаса марстонь тевонь вятемать колга. Корхтамаса примасть участия Саранск ошень округонь оцюнясь Игорь Асабин, Мордовия Республикань Оцюнять и Мордовия Республикань Правительствать Администрацияснон, Н.П.Огарёвонь лемса Мордовскяй госуниверситетонь, «Монь Мордовиязе» экспертнай клубонь представительхне.

Мордовиянь Оцюнясь лятфтазе, што эффективнай управленческяй кадрань анокламань задачась ащи сембе региоттнень инголе. Главнай цельсь – тиемс государственнай управлениянь системать панжадокс и шарьхкодевикс ломаттненди. Сяс кадратнень мархта работась лисенди васенце планти.

«Сюкпря, мес муде пинге самс ширезонк, штоба пачфтемс опытонтень, - пшкядсь Артём Здунов инжихненди. – Миньцонк ащихть серьёзнай задачат кадровай резервать пуроптоманц коряс. Тя работать минь ушедоськ – ётафтоськ «Монь Мордовиязе» кадровай конкурсть «Россиясь – возможностень страна» АНО-ть ширень кирдеманц пингста. Лувондса, што проектсь мольфтеви сатомшка лац: эвондасть од ломатть, тяконь лувксса састь лия региотнень эзда, пуроптф «Монь Мордовиязе» экспертнай клуб, кона ащи самоуправленияса. Тяни важна поладомс тя ушеткснень».

Нижегородскяй областень государственнай управлениянь и государственнай службань департаментть директороц Сергей Бочаров азондсь КУПНО-ть работань ширензон колга. Университетсь мольфти тонафнема 50 образовательнай программас коре, ётафни управленческяй кадратненди комплекснай оценка, мольфти государственнай и муниципальнай служащайхнень трудснон эффективностенц касфнеманц коряс инь цебярь практикатнень тевс сувафнеманкса работа.

Васедемать итогонзон коряс саф мяльс поладомс сотрудничендамать.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац