Республикань Кудса корхтафоль Мордовияса школьникнень этнокультурнай образованияснон коряс проекттнень эряфс ётафтомаснон колга

Артём Здунов ётафтсь рабочай васедема «Просвещение» компаниянь группать президентонц Михаил Кожевниковонь мархта. Эсонза примасть участия Мордовиянь Правительствань Председательть заместителец Галина Лотванова и МР-нь образованиянь министрсь Елена Солдатова.

Корхтафоль мокшень и эрзянь кяльхнень и литературать коряс тонафнемань пособиятнень анокламаснон и нолдамаснон, регионть территорияса пилотнай образовательнай проекттнень, конат водендафт родной крайть историянц, культуранц коряс содамошитнень касфнеманкса, эряфс ётафтомаснон колга.

Михаил Кожевников отмечазе, што тя инициативатне лездыхть панжемс од возможностть общай образованиять инголе, крьвястемс шабатнень и подросткатнень эса родной крайти кельгома.

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов отмечазе азф инициативатнень оцю значенияснон и макссь поручения республикань Правительствати сяда тов арьсемс тя направлениятнень виияфнемаснон коряс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац