Республикань Кудса корхтафоль стандартизациянь и метрологиянь центрать мархта марстонь работать колга

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 19 майста ётафтсь рабочай васедема «Мордовский центр стандартизации и метрологии» ФБУ-ть директоронц тевонзон тиендиснон Николай Ерганжиевонь мархта. Васедемаса примасть участия Мордовиянь Правительствать Председателенц  заместителенза Игорь Фрейдин и Игорь Чадов, а стане жа министронь республиканскяй кабинетть членонза.

Корхтафоль республикань предприятиятнень и организациятнень стандартизациянь и метрологиянь центрать мархта марстонь работаснон виияфнеманц колга. Тяконь лувксса корхтамась мольфтевсь измерениянь средстватнень проверкаснон коряс сфераса работать ладяманц квалма. Тя лезды экономондамс управляющай компаниятнень и пчксемань учреждениятнень средстваснон.

Стане жа ванфтольхть стандартизациянь и метрологиянь Центрать республикань предприятиятнень и Н.П.Огарёвонь лемса МГУ-ть мархта сотрудничендаманц коряс кизефксне.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац