Российскяй печатень шить мархта Мордовия Республикань Оцюнять поздравленияц

Мордовиянь массовай информациянь средствань кельгома покодихть! Поздравляндатядязь тинь профессиональнай илантень – Российскяй печатень шить мархта!

Тинь  - журналисттнень, полиграфисттнень, общественностть мархта сотксонь кирдемать коряс специалисттнень вельде Мордовиянь эряйхненди пачфневи видексонь информация сянь колга, мезе тиендеви республикаса.

Тинь сембе ширде няфнесасть регионть эряфонц, панчсесасть историястонза аф содаф лопанятнень, тиендьсасть содафокс Мордовиять цебярь ширде.

Тинь ащетяда сотксокс обществать и властть ёткса, шарфнетядя мяль инь оржа кизефкснень лангс, мезсь веши аф аньцек оцю профессионализма, но и эсь сельмованф тиендеви событиятнень лангс, общественно-политическяй тефнень эзда шири аф лядондома.

Сюконямань башка валхт печатень ветераттненди. Тинь мархтонт путф койхне-обуцятне тячивок лядондыхть юркс отрасляса покодемати.

Массовай информациянь средствань сембе покодихненди арьсян творческяй од сатфкст, мялень салай материалхт, сюконямань валонь азы лувихть. Шумбраши, паваз и цебярь эряф теенть и мала ломанентенди!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.А.Здунов