Ураза-байрам илать мархта Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон А.А.Здуновонь поздравленияц

Мордовиянь кельгома мусульманитт! Республикань кельгома эряйхть! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь Ураза-байрам илать мархта!

Тя валда илась – фкя инь важнайсь марнек миронь мусульманиттненди. Сон пачфни Рамадан священнай ковть шумордаманц колга, ащи оцю духовнай качествань и нравственнай нормань символкс. Эсонза няфневихть верондайхнень пара тевонь тиендемати, ужяльдемати, фкя-фкянди лезнемати венемомасна.

Кеман, што минь педа-пес кирттяма фкя мяльс тиемс марстонь кудоньконь сяда цебярькс, сянь эса, штоба ся прябалатне, конат ащихть инголенк тячи, улельхть решандафт и республикась тиель оцю аськолкс инголи социально-экономическяй, культурнай и этноконфессиональнай вииякшнемаса.

Спасибан теенть пара работанкса, конань тинь тиендьсасть мокшэрзянь крайса эряй нароттнень еткса межнациональнай согласиять и фкя-фкянь шарьхкодемать кемокснеманкса. Кеман, што минь марстонь виеньке сяда товга улихть водендафт аньцек пара тевонкса.

Теенть, тинь радня и мала ломанентенди арьсян шумбраши, паваз и панчфокс панжема!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов