Вирень работникнень шиснон мархта Мордовиянь Оцюнять В.Д.Волковонь поздравленияц

Республикань вирень хозяйствань и вирень промышленностень кельгома работникт и ветератт! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай илантень мархта!

Вирсь – пяк питни козяши, странаньконь фкя инь оцю козяшиц, пяк важнай экономическяй и экологическяй ресурсоц. Тя национальнай достояниять ванфнеманцты башка мяль шарфневи государственнай политикать вятемаса, тя республикань эрь эряйть долгоц и тинь ответственнай работанте.

Мордовиянь вирень хозяйстваса трудендайхть афкуксонь профессионалхт, эсь тевонь патриот. Тинь работантень оцю смузец аф аньцек регионти, но и марнек странати, веши аф фкя лацонь содамошит, педа-пес эсь прянь максома, природати кородозь малаткшнема. Республикань эрь лесничестваса улихть ломатть, конат макссть тя профессияти аф фкя кемотть киза. Ламоцнень ладявсть кеме семейнай династиясна.

Маластонь пингть тейнек марса сави пяшкодемс оцю задачат республикать экологическяй и ресурснай козяшинц кемокснеманц коряс. Оцю работа мольфтеви «Экология» национальнай проектть мяльса кирдезь, конань эса вирьхнень ванфнемаснонды шарфневи башка оцю мяль.

Кельгома ялгат! Седи ваксста арьсян теенть и тинь мала ломанентенди кеме шумбраши, сатфкст сембе тевонтень эса и семейнай благополучия!

Мордовия Республикань Оцюнясь В.Д.Волков