Россиянь парламентаризмань чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Федерациянь Советэнь мельвановикс члент, Государственной Думань, Мордовия Республикань Государственной Собраниянь ды местной самоуправлениянь органтнэнь депутатт!

Евтан тенк поздоровт Россиянь парламентаризмань чинть кувалма!

Улемс эрицятнень вайгелекс – те покш честь ды ламо обязательстват. Эряви свал кадовомс кочкицятнень марто сюлмосо, покш мель марто кунсоломс сынст ушодкстнэнь ды вешематнень. Мельспаро, минек депутаттнэ, конат невтить эрьва кодат политической вийть, вейсэть республикань ломантнень паро эрямост топавтомасо бажамосонть. Властень весе органтнэнь панжадо кортамось ды эрицятнень марто вадрясто ладязь каршо сюлмось лездыть одкстомтомс законодательной юронть ды муемс лезэв решеният экономикань ды социальной енксонь виевгавтоманть туртов.

Сюкпря парламентарийтненень ответственностенть ды профессионализманть кисэ. Арсян тенк кеме шумбрачи, од изнявкст законотворческой тевдеемасонть ды весе арсематнень топавтома!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов