Артём Здунов азсь соболезнованиянь валхт «Крокус Сити Холлса» кулофнень мала ломаньснонды

Мордовиянь оцюнясь Артём Здунов азсь соболезнованиянь валхт  «Крокус Сити Холл» ТРЦ-са кулофнень мала ломаньснонды. Московскяй областень губернаторть Андрей Воробьёвонь лемс телеграммаса корхтави:

«Кельгома Андрей Юрьевич.
Мордовия Республикань эряйхне мархтонт, сембе странать мархта ризнайхть и пичедихть тяфтама трагическяй, террористическяй актонь вельде «Крокус Сити Холл» ТРЦ-са ломанень машфтомать колга. Тя страшнай трагедиясь арась марстонь стака сярятьфокс. Сембе республикань эряйхнень эзда и эсь эздон лична азан седи ваксста соболезнованият    кулыхнень мала ломаньцнонды. Сембе токафненди арьсетяма сяда курок пчкамс».