Энергетиконь шить мархта МР-нь Оцюнять В.Д.Волковонь поздравленияц

Республикань энергетическяй отраслянь уважаемай работникт и ветератт! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай праздниконтень – Энергетиконь шить мархта!

Энергетическяй комплекссь правас коре лувондови экономикань фкя инь эрявикс отраслякс, конань виияфнеманц лангс государствась фалу шарфни оцю мяль. Мордовиянь энергетиконь тяниень поколениясь достойнайста полаткшнесыне атянь-бабань койхнень-обуцятнень, обеспечендакшнесы энергетическяй комплексть надежнай и безопаснай работаманц, тиендемок условият промышленнай производствать касондоманкса, тиендемок эрь ломанть эряфонц сяда валдокс и лямбокс.

Мордовиянь энергетикнень инголе ащихть оцю задачат, конат сотфт, тяка лувксса, 2018 кизонь футболть коряс миронь чемпионатти анокламатнень мархта. Васенце вастти лихневи энергетическяй и экологическяй безопасностсь, а стане жа бюджетнай эффективностсь. Но главнай результаткс ингольцекс должен лядондомс тинь трудонтень оцю оценкац и населениять бесперебойнай энергоснабженияц. Кеман, оцю профессионализманте лезды пяшкодемс инголент путф сембе задачатнень.

Кельгома ялгат! Седи ваксста арьсян теенть и сембе мала ломанентенди кеме шумбраши, паваз, благополучия, мир и цебярь!

Мордовия Республикань Оцюнясь В.Д.Волков