Мордовия Республикань Светотехниконь шить мархта МР-нь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон А.А.Здуновонь поздравленияц

Светотехническяй отраслянь кельгома работникт! Примасть инь лямбе валхнень республикати эсь лацонь шить – Мордовиянь Светотехниконь работниконь шить мархта!

Тя илась пуропнесыне марс республикань ламоц поколениятнень, конат эсь трудснон мархта сатнезь странань инь валда региононь славать. Тяниень пингть минь марстонь задачаньке – етафтомс эряфс светотехническяй кластеронь сембе предприятиятнень потенциалснон, тиемс сонь касондомань опорнай центракс марнек экономикати.

Верондан, што сявондемок мяльс козя койхнень-обуцятнень, аноклаф кадратнень, наукать и новаторскяй технологиятнень, тейнек ули кода марса решандамс сембе путф задачатнень.

Поздравлениянь башка валхт мялезе азомс республикань светотехническяй промышленностень ветераттненди. Тинь фалу няфнеде трудонь кельгома, оцю ответственность эсь тевсонт. Сюкпря отраслять тиеманцты и виияфнеманцты оцю путксонкса. Отраслять ули кода азомс пяк важнайкс минь экономиканьконди!

Арьсян республикань сембе светотехническяй работникненди паваз, шумбраши и од сатфкст трудса! Ила мархта!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов