Рамадан ковть ушедоманц мархта Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон Артём Здуновонь поздравленияц

Кельгома ялгат!

Седи ваксста поздравляндатядязь тинь мусульманиттненди Рамадан  священнай ковть ушедоманц мархта.

Тя духовнай ширде цебярьгодомань и благочестиянь пинге, мзярда няевихть ломанень инь цебярь ширетне: милосердиясь, мяльсь лездомс лиятненди. Башка заботендама и шарфтома мяль тя шитнень эряфкшу и ськамост лятф ломаттненди, кинди урманкса или лия сталмонкса эряви лезкс. Надияфнян, што Мордовиянь мусульманскяй общинать пара тевонзон ширеснон фалу кармай кирнемонза республикань руководствась.

Катк Рамадан ковсь, кона пуропнесыне ломаттнень пара тевснон и пара мяльснон-арьсемаснон мархта, канды эрь кудти ваймонь лямбоня, кенярдема, сетьмоши и фкя-фкянь шарьхкодема.

Арьсян теенть шумбраши, мир и цебярь эряф!

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац