Сяськомань Вайгяльхне - Советскяй площадьса, Сяськомань волонтерхне - Фонтаннай спускса

9 майста Советскяй площадьса Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов кулхцондсь РМ-нь Национальнай идень симфоническяй капеллать выступандаманц РМ-нь Своднай идень хорть участиянц мархта.
Од вокалисттне морасть содаф Сяськомань морот: «Священная война», «Стань за Веру, Русская земля», «Темная ночь», «Жди меня», «Журавли», «Катюша», «День Победы».

Тяфта жа  республикань Оцюнясь ванозе волонтерскяй сообществань экспозициять Фонтаннай спускса, коса ётнесь «Мы вместе» акциясь СВО-нь кирдемати. Тяса покодсь лама площадка, эрьти ульсь кода ваномс, кода и мезьса  добровольцне лездыхть СВО –нь участникненди, а тяфта жа участвовандамс эрь кодама мастер-класса, синь ётксост маскировочнай сетень тиемать коряс, флажоконь, оберегонь, ляпе налхкшень.

Артём Здунов корхтась волонтерхнень, ошэряйхнень и инжихнень мархта. Маскировочнай сеттнень лентаняс ломатть тяшнесть лямбе валхт минь боеценьконди. Оцюнясь тожа кадозе эсь послания.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац