56 тежяньда лама вайгяль вакстть Мордовиянь эряйхне благоустройствань объекттнень инкса

Стаки моли 2025 кизонди благоустройстваньди вастонь кочкамась Сембероссиянь рейтинговай вайгялень максомаса. Вастть инкса, конацти сембода пяк эряви одкстопфтома, Мордовиянь эряйхне макссть 56 290 вайгяль.

Лятфтасаськ, Саранскяйть эзда  участвовандайхть:

- Московскяй ульцять эса Фонтаннай спусксь;

- Мордовскяй ульцять эса скверсь;

- Советскяй площадтть вельхксса вастсь;

Рузаевка ошть эзда:

- Луначарского ульцяса боевой техникань музейсь;

- Привокзальнай площадсь.

Лятфтасаськ,  Сембероссиянь рейтинговай вайгялень максомась ётни «Жилье и городская среда» национальнай проектть коряс, Россиянь Президентть мяленц вельде. Сон кармай молема 30 апрельти. 13.gorodsreda.ru сайтть эса эрь ломантти ули кода  максомс эсь вайгяленц. Тяфта жа можна пшкядемс лезксонкса волонтерхненди. Кодама объектса кармай тиф благоустройства 2025 кизоня, арьсемс  республикань эряйненди.