Артём Здунов казезе Мордовиянь Правительствать Председателенц заместителенц Александр Герасинонь «Мордовия Республикать виияфнеманцты путксонкса» Мордовия Республикань Оцюнять Почётнай знаконц мархта — законность, правопорядкать и общественнай безопасностть ванфнемаса правоохранительнай оргаттнень мархта марстонь тевонь вятемать обеспечендаманцты оцю путксонкса.

Александр Герасин путф Мордовиянь Правительствать Председателенцты заместителькс МР-нь Оцюнять ётай кизноь 5 октябрть эзда Указонц мархта. Сонь ответственностенц ала — правоохранительнай блокть мархта марстонь тевонь вятемась.

Александр Анатольевич шачсь 1962 кизоня Донецкяй областьса. Шумордазе Моссоветть лемса СССР-нь КГБ-нь Московскяй высшай пограничнай училищать и государственнай службань Северо-Западнай академиять.

Служась офицерскяй должностьса пограничнай войскатнень эса, работась государственнай безопасностень оргаттнень эса. Казьф государственнай и Россиянь ФСО-нь, Россиянь ФСБ-нь, Россиянь МВД-нь и Россиянь МЧС-нь ведомственнай казнетнень мархта.