Артём Здунов корхтась сотрудничествань кизефкснень колга «АТЕСИ» ГК -ть представителензон мархта

4 апрельста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов ётафтсь «АТЕСИ» компаниянь пуромксть генеральнай директоронц Сергей Шатиловонь мархта покодемань васедема.

«АТЕСИ» - инь оцю отечественнай кухнянь оборудованиянь производительхнень эзда фкясь. Васедемаса корхтасть республиканскяй «Медоборудование» компаниять мархта  марспокодемань кизефкснень колга республикаса од производственнай площадкань тиемань тевть эса. Од предприятиясь кармай нолцема профессиональнай кухнянди паршихть Минобороныть лемс. Тя проектть эряфс этафтомац максы возможность тиемс Саранскяйса 150 малава од покодема васта. Васенце продукциянь промышленнай партиять арьсеви нолдамс тя кизоть пес.

Сотрудничествань кизефкнень ваномаса примасть участия РМ-нь Правительствать Председателенц полафтыец Батыр Эмеев, «Медоборудование» АО-ть генеральнай директороц Дамир Курмаев,  «АТЕСИ» ГК-ть коммерческяй директороц Максим Шатилов.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац