Артём Здунов макссь республикань лесничествати кефкие од автомобиль

Артём Здунов макссь  республикань лесничествати кефкие од автомобиль

5 мартста Саранскяень Советскяй площадьса ётась лесопатрульнай техникати панжемань максомась. Мордовиянь Оцюнясь макссь  республикань лесничествати кефкие од автомобиль – «Нива-Легенда» и «Нива-Тревал».

Кода китькстазе регионтть  руководителец,  тя нинге фкя важнай аськолкс  республикань вирень отраслять эса. Кафта кизоста тя  колмоце вирень аралаенди  панжемань максомась, сюконямок тянди республикань лесничествать автопаркоц одкстомсь пцтай пялева (2/3 пяльксс).

«Техникась касфнесы  мобильностть, оперативностть, лезды вирень сферань законадательстваса правонарушениятнень лоткафтомаса, пожаронь эсь пингста мумаса. Ётай кизоть вирьса палома вастонь мумась  уль цебярь уровеньса, ши потмоста  синь ульсть матфт. Сяда тов эряви покодемс тяфта жа лац», - мярьгсь Артём Здунов.

Вирень хозяйствань автопаркть одкстоптомац кармай полатф тяда тов– мярьгсь   Мордовиянь Оцюнясь. Артём Здунов арьсесь вирень аралайхненди кеме шумбраши, эряфонь вийхть и цебярь покодема.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац