Артём Здунов - од журналисттненди: «Эряви повомс ломаттнень седис и ёньц

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 22 апрельста васьфтсь Россиянь Минобрнаукать видеса Од ломанень медиацентрать участниконзон, странань разнай региоттнень эзда студенческяй СМИ-тнень представительснон мархта. Васедемась ульсь «Университет в медиапространстве: полная перезагрузка» всероссийскяй медиафорумть, кона моли Саранскяйса, рамканзон эса. Тя мероприятияти организаторкс арась РФ-нь Наукань и высшай образованиянь министерствась.

Н.П.Огаревонь лемса МГУ-ть «Точка кипениянц» площадканц лангса ёнень штурмонь форматса од журналисттне ёразь тиемс республикать информационнай пространстваса инголи шашфтоманц мархта сотф темати лемтьф эсь медиапродуктаснон. Экспертокс мялень салай тя пялькстомаса арасть Артём Здунов и ректорть тевонзон тиендисна Дмитрий Глушко.

Студенттнень творчестваснон результатсна кеняртьфтезь и весялгофтозь васедемань сембе участникнень. Нюрьхкяня пингста од журналисттне тисть аф оцю, но информативнай роликт, конатнень эса няфтезь и азозь арьсемаснон, мес Мордовскяй госуниверситетсь - тя «афкуксонь МГУ» и мес Мордовиянь Оцюнять улель кода панемс Н.П.Огаревонь лемса МГУ-ста.

Эксперттне макссть оцю оценка студенттнень работаснонды, азозь эсь рекомендацияснон медиаконтентть инголи шашфтоманц колга и нльне виденцясть, мезьса синь ляткшнихть фталу од ломаттнень коряс.

«Эздонт ули кода ламоти тонафнемс - тяконь лувксса, оперативностти, - шарфтсь мяль Артём Здунов. – Тернетядязь путнемс эсь инголент сери тёкш, лисендемс студенческяй СМИ-тнень рамкаснон эзда. Тясть юксне главнайть: штоба тинь мяляфтоледязь, эряви повомс ломаттнень седис и ёньц».

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац