Артём Здунов — предпринимательхненди: «Сась пинге пуромомс марс и лезнемс конкретнай тевса»

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 27 октябрьста ётафтсь васедема республикань бизнесонь представительхнень мархта, коса корхтафоль военнослужащайхнень, конат тяни специальнай военнай операциянь ётафтома васттнень эсот, ширень кирдемаснон колга. Васедемаса примасть участия региононь Правительствань, Мордовия Республикаса предпринимательхнень праваснон араламаснон коряс Уполномоченнайть аппаратонц представительсна.

Васедемать панжемста республикань руководительсь китькстазе, што пингсь тяни эсь лацонне, кона веши марс пуромома важнайдонга важнай государственнай задачатнень пяшкотькшнемаса. «Васенце вастти тячи лихневи бизнесть социальнай ответственностец — мзярда республикань предприятиятне лезнихть петемаса-мазоптомаса, макссихть лезкс тонафнемань и медицинскяй учреждениятненди, кирнесазь мобилизованнайхнень ширеснон», - мярьгсь Артём Здунов.

Видеосвязть коряс корхнемати полаткшнесь Москувонь предпринимательхнень праваснон коряс омбудсменць Татьяна Минеева. - сон азондсь «Предпринимай добро» акциять ушедоманц колга, кона водендаф военнослужащайхненди лездомати. Стане жа сон пачфтсь тя кизефксть коряс ОНФ-ть мархта марстонь тевонь вятемать квалма — штоба средстватне обязательнай пачкотькшнельхть коза нолдафт.

Мордовиянь Оцюнясь азозе, што республикаса общественнай организациятнень инициативаснон коряс пуроптф благотворительнай средстватнень кочкаманкса единай канал — тя Миронь Российскяй фондть региональнай отделенияц. Мархтонза вятеви общественнай контроль кочксеви средстватнень карьхцямаснон мельге.

Республикань руководительсь спасибась сембе предпринимательхненди, кие заняф ни мобилизованнайхнень и синь семьяснон ширеснон кирдемань кизефкснень мархта.
Мордовияса предпринимательхнень праваснон коряс омбудсменць Елена Юрченкова азсь мяль примамс Москуть эзда «Предпринимай добро» акциять эстафетанц.

Ламоц бизнесметтне васедемаса выступандасть инициатива и предложения мархта, мезьса синь анокт лездомс и кода сяда пара ладямс марстонь тевонь вятемать тя тевса заняфнень ёткса. Тяфта, индивидуальнай предпринимательсь Сергей Светкин мярьгсь, што анок максомс СВО-нь зонаса подразделенияньконь вешфксснон пяшкотькшнеманкса эсь автомобиленц. Военнослужащайхненди лезксонь максомань эсь опытонц колга азондсть стане жа предпринимательхне Андрей Рогачев и Александр Портнов.

Тяда башка, васедемаса бизнесонь представительхнень ульсь возможностьсна максомс кизефкст, конат сотфт мобилизациять мархта, и содамс, кода индивидуальнай предпринимательхненди макссевихть отсрочкатне, кредитнай каникулатне, кода тиендеви сотрудникснон бронировандамасна.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац