Артём Здунов ванозень Строительнай ульцява автодорогань участкать строительствань темпонзон

29 мартста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов ётафтсь выездной совещания Строительнай ульцява моли автодорогать Инсар ляйть и кшнинь кинь путтнень вельф путепровод мархта строяма вастсонза. Сон ванозе кода моли покодемась Мордовиянь столицать прявкс стройкатнень эзда фкять лангса.  Совещанияса примасть участия Мордовиянь Правительствать Председателец Дмитрий Поздняков, васенце вице-премьерсь Игорь Фрейдин, Саранск ошень мэрсь Игорь Асабин, подряднай компаниянь представительхне.

Объектть участкаса  Пролетарскяй  ульцяста сявомок и пцтай Сызранскяй ульцяти молемс тифт покодемат 35 опорань путомань коряс, монтировандафт 27 пролетоньди балкат. Тяни  ОАО «Хотьковский автомост»-сь мольфти консольнай монолитнай участкань тиема тевть, аделсесыне консолень монтажть коряс покодематнень металлаконструкциянь кирдиень участкатнень лангса. ООО «СТДС» подрядчиксь ётафтсь насыпть подошванцты кемокстамань покодемат, модань полотнать устройстванц. Мольфтеви ливневай канализациянь  и насыпонь откосонь кемокстамань покодема.

Тяфта жа ульсь китькстаф, што пцтай анок покодемань ётафтомс  объектть пяльксоц кольцевой развязкити молемс Гожувскяй ульцяса.  Эзганза маластонь пингть сави ётафтомс сяськомань продедурат и мумс подрядчик.

Артём Здунов китькстазе, што объекть эряви тиемс сяда  вишкста. «Тейнек тя проектсь пяк эряви – кись сотни мзярошка ошень микрорайон, эряви промышленнай сферати, сявсы эсь лангозонза сяда оцю потокть ули центральнай магистральхнень лангста», -   мярьгсь Мордовиянь Оцюнясь.

Регионтть руководителец макссь РМ-нь Правительствати поручения объектть перебойфтома финансированиянц колга строительнай покодематнень шумордамс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац