Минскяйса Мордовиянь делегациясь лятфтазень Великай Отечественнай войнань геройхнень

Минскяйса Беларуссияв Мордовия Республикань делегациять, конань вятьсы Мордовиянь Правительствать Председателец Владимир Сидоров», визитонц пингста путфтольхть панчфт Победань монументти, сюконямок Великай Отечественнай войнань участникненди.
Великай Отечественнай войнать пингста Мордовиянь ломаттне няфтсть героизма фашистскяй захватчикнень эзда Белоруссиять воляс нолдамста. Войнань кизотнень республикась арась омбоце родинакс Белоруссиянь ламоц ломаттненди: Мордовияв эряма Белорусскяй ССР-ста ётасть пцтай 10 тёжятть ломань.

Великай Отечественнай войнань событиятне, минь соотечественниконьконь подвигсна сембе пингс лядыхть поколениятнень мялямса и кармайхть сотксокс Россиянь и Белорусень нароттнень ёткса.

Тячи Мордовиянь представительхне ульсть Великай Отечественнай войнань историянь Белорусскяй государственнай музейса.