Мордовия Республикань Оцюнять поздравленияц светотехниконь Шить мархта

Мордовиянь кельгома светотехническяй отраслянь ветератт и покодихть!

Поздравляндатядязь тинь  профессиональнай иланттень мархта –светотехниконь Шить!

Тя илась Мордовияти фалу ульсь башка ащикс. Сон марстопнесыне отраслевой предприятиянь ламоц покоди поколениятнень – аф куксонь валдонь мастерхнень, конат тиеньдсязь перьфпяльть сяда валдокс и цебярькс.

Тинь маштомантте и творческяй подходонтте лездыхть тиендемс  инновационнай технологическяй решеният и кепсемс валдоптомать энергоэффективностенц. Сюконямок теентть Мордовиясь лядонды  светотехническяй промышленностень прявкс центракс и валдти столицакс.

Эсь лацонь изделиятне, конатнень аш аналогсна аф Россияса аф омба масторса макссихть минь компаниянеконьди цебярь васта светотехникань конкурентнай рынкаса. Профильнай научно-производственнай комплексть вииямац-касомац – республикань промышленности прявкс ширетнень эзда фкясь.

Арьсян теентть и тинь семьянттенди кеме шумбраши, паваз и сембе эряфонь цебярть!

Катк тинь  профессиональнай кинтте кармай валдоптф  сатфксонь валдса!

Мордовия Республикань Оцюнясь      А. Здунов