Мордовиянь фельдъегерскяй службась получась од здания

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 13 августста ётафтсь рабочай васедема «Главный центр специальной связи» Федеральнай государственнай унитарнай предприятиять руководителенц Иван Гайченень мархта.  Васедемаса корхтафоль службать работанц мархта сотф кизефкснень коряс марстонь тевонь вятемать колга.

Мордовиянь Оцюнясь отмечазе ведомствать работанц оцю значениянц, спасибась Управлениянь сотрудникненди и службань ветераттненди задачаснон лац пяшкотькшнеманкса.

Иван Гайченя, Управлениянь сотрудникнень профессиональнай иласнон мархта поздравляндамста, китькстазе, што пингсь эвондафни од вешфкст, сяс службать ответственностец касфневи. Материально-техническяй базать кемокснемац максы обеспечендамс фельдъегерхнень мархта работаснон сяда качественнайста пяшкотькшнеманц.

Управлениянь сотрудникнень поздравляндазь республикань Государственнай Собраниять Председателец Владимир Чибиркин и Мордовия Республикать эзга главнай федеральнай инспекторсь Михаил Сезганов.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац