Мордовиянь Оцюнясь кошардозень соцсетень пользовательхнень поладомс #героимордовии акцияти

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов Телеграм соцсетьса кошардозень республикань эряйхнень кирдемс #героимордовии акциять ширенц. «Здунов здесь» телеграмм-каналсонза сон  тяштсь:

«Ашель кода ётамс вакска. Эрьть колга, кинь фотографияц тяни Саранскяйса стенттнень лангса, кучезь эсь историяснон республикань эряйхне. Тя минь мала ломаненьке, семьянь членоньке, бабаньке и атяньке. Синь – минь героеньке. И синь вакссонокт, сяс мес минь колгаст мяляфттама.

Фонтаннай спускса и ошень ульцятнень эса можна тифтемс селфи геройхнень мархта. Путнесть синь #героимордовии хештег мархта.
Катк Бессмертнай полксь ушедсы шествиять социальнай сетьтнень эса!»