Мордовиянь Оцюнясь примась участия Саранскяень мемориальнай калма лангса панчфонь путомаса

Победань площадьса митингта-реквиемда меле путфтольхть панчфт Саранскяень мемориальнай калма лангса «Скорбящая мать» мемориалти. Тя церемонияса примась участия Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов. Мархтонза марса  фашисттнень эзда кулофнень тяфта лятфтазь республикань министерствань и ведомствань, Саранск ошень округонь руководительхне, республикань общественнай организациятнень и школатнень представительсна.

Саранскяень госпитальхнень эса кулофне лятфтафтольхть минута кашт аф молезь ащезь. Войнань сембе участникнень коряс служафоль церковнай панихида.

Сембе пингонь мяляфтома и сембе пингонь слава войнань геройхненди!