Мордовиянь Оцюнясь васетькшнесь Россиянь спортивнай бароцямань Федерациять президентонц Михаил Мамиашвилинь мархта

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 24 ноябрьста ётафтсь васедема Россиянь спортивнай  бароцямань Федерациять президентонц Михаил Мамиашвилинь мархта. Корхтафоль республикаса спортонь тя видть виияфнеманц колга.

Мордовияса покоди А.В.Мишинонь лемса спортивнай бароцямать и дзюдоть коряс олимпийскяй резервань спортивнай школа, коса тонафтови спортивнай бароцямати, каркс лангса бароцямати, самботи, киокусинкайти, каратэти, кядьса тюремати, тхэквандоти. Школав сашенды 1100 ломань, 425 спортсменть улихть спортивнай разрядсна и званиясна, 16 спортсменць – Российскяй Федерациянь сборнай командатненди суваманкса кандидатт. Эрь кизоня мокшэрзянь бароцяйхне арсихть сяськикс и призёркс народъётконь пялькстоматнень эса.

Михаил Мамиашвили шназе олимпийскяй резервань школать и азозе: Федерациясь кармай кирнемонза республикать ширенц спортонь тя видть виияфнемаса, тяконь лувксса спортонь школать материально-техническяй базанц кемокснемаса. Стане жа корхтамась мольфтевсь Мордовияса спортивнай бароцямань региононь Центрать панжеманц и республикань тонафнемань учреждениятнень эса «Спортивная борьба в школу» проектть эряфс ётафтоманц колга.

Васедемаса ульсть республикань Правительствати сувсихне, А.В.Мишинонь лемса спортивнай бароцямань и дзюдонь олимпийскяй резервань спортивнай школать вятиенза.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац