Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков етафтсь рабочай васедемат Москуса

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 3 мартста етафтсь рабочай васедемат Москуса.

Россиянь Правительствать Председателенц заместителенц Дмитрий Козаконь мархта Волков корхтась эряма вастонь строямать и 2018 кизонь футболть коряс Миронь чемпионатти анокламань программатнень пяшкотькшнемаснон колга. Малаткшни футбольнай чемпионатти лемтьфоль Мордовиянь Оцюнять Правительствать Председателенц заместителенц Виталий Мутконь мархта васедемац. Республикань Оцюнясь китькстазе, штоработась мольфтеви графикс коре, а кой-кона ширетнень коряс нльне инголясы сонь. Сембе объекттне сувафтовихть стройс тяддень кизоть аделавомс.

Стане жа Владимир Волков етафтсь рабочай васедема Россиянь финансонь министрть Леонид Горнинонь мархта. Ванфтольхть республиканскяй бюджетть ширенц кирнеманц, сонь обеспеченностенц, 2017 кизоня республикать социально-экономическяй вииякшнеманц коряс программанзон финансированияснон  мархта сотф кизефксне.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац