Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна етафтсь совещания республикань главнай недостройть – Универсальнай залть коряс

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов 9 апрельста етафтсь совещания Правительствань члеттнень мархта Саранскяйса Тысячелетиянь площадьса Универсальнай залть строяманц шумордаманц мархта сотф кизефкснень коряс.

Лятфтасаськ, тя строительнай объектсь строяви 2011 кизоста сявомок и тяниень пингть лувондови регионца сембода оцю недостройкс. Объектть тевс сувафтоманц пингонза фалу канневсть одувонди, а строяманц питнец коль касондсь. Тяниень пингть Универсальнай залть анокшиц – 84 процент.

Совещаниять пингста корхтафоль, кода эреклафтомс объектть строяманц, кодама мерат, тяконь лувксса федеральнай центрать мархта марстонь работань вятезь, эряви примамс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац