Мордовиянь спортонь Министркс путф Никита Ларьков

Мордовиянь спортонь Министркс путф  Никита Ларьков

Артём Здунов нолдась указ Мордовия Республикань спортонь Министркс путомс Никита Ларьковонь.
Никита Николаевич шачсь  1993 кизоня.  2016 кизоня шумордазе Н. П. Огаревонь лемса МГУ-нь «Юриспруденция» специальностть коряс бакалавриатть, сяльде – магистратурать. Вузда меле покодсь государственнай службань Управленияса местнай самоуправлениянь оргаттнень мархта покодемать коряс отделса консультантокс, тяфта жа  покодсь Мордовия Республикань Главать администрацияса и Мордовия Республикать Правительстваса. 2022 кизоня ульсь путф МР-нь од ломанень политикань спортонь Министрти полафтыкс,  2023 кизоня – Мордовия Республикань Правительствать Председателенц Секретариатонцты руководителькс.

Од должностьса Никита Ларьков кармай мольфтема республикань спортонь сферань касфтомань-виияфтомань кизефкснень.

«Никита Николаевич мархтонок лац работай кунара, кочкаф опытоц сатомшка. Задачатне инголенза ащихть келихть: инфраструктурань тевс нолдамась  и сонь состояниянц мельге ваномась и  спортонь  объектнень тевс нолдамасна – сон должен улемс  экономикань ширде лац арьсеф. Мекольце кизотнень республикаса минь лама строяме, аделаме строямс и одкстопфтоме. Тя сембось эряви нолдамс тевс! - китькстазе Артём Здунов. – Башка ванф эряви максомс массовай спортть виияманцты-касоманцты. Тя тема кайгсь Президентть посланиянц пингста – тейнек эряви улемс тя направленияса васенце рядтнень эса, тянь эзда сембе аньцек сяськихть. Спортонь министерстваса покодемась – тя аф аньцек оцю спортонь сатфкснень колга, тя васенцекс массовай спортсь, ломанттнень шумбрашисна и экономикась».

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац