Мордовиясь виияфнесы «Трансмашхолдинг» подвижной составонь инь оцю разработчикть и производительть мархта сотрудничендамать

30 мартста Москуса ульсь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов и «Трансмашхолдинг» АО-ть генеральнай директоронц Кирилл Липань васедемасна.

Совещанияса стане жа примасть участия Мордовиянь Правительствать Председателенц васенце заместителец Игорь Фрейдин и Трансмашхолдинг» АО-нь од проекттнень виияфнемаснон коряс управляющай директорсь Сергей Реботенко.
Васедемать пингста корхтафоль марстонь работань вятемать колга «Электровыпрямитель» ПАО-ть возможностензон тевс нолязь.

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов китькстазе: «Минь целеньке – тиемс республикань инь сире предприятиятнень эса высокопроизводительнай од рабочай вастт, виияфнемс од компетенциятнень, келептемс ноляви изделиятнень номенклатураснон, лисемс од рынкатненди».

«Трансмашхолдинг» АО-сь – машина кинь и ошень рельсовай транспортонди подвижной составонь Россияса инь оцю и мирса фкя инь оцю разработчиксь и производительсь. Компаниясь Россияса среднеоборотнай дизелень фкя и тяка разработчиксь и производительсь, машина кинь транспортонди литьянь оцю производитель. Холдингть структурас сувси 16 производственнай площадка. Компаниять продукцияц пачфневи 30 лама государствав.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац