Мордовияста кучсть гуманитарнай лезкс Оренбуржьяса эряйхненди

Мордовиясь кучсь гуманитарнай сталма шадаветтнень эзда повф зиянц Оренбургскй областень эряйхненди. Лятфтасаськ, 5 апрельста Орскяйса сязевсь модаса вельхтяф Ириклинскяй водохранилищань перяфкссь. Регионца ладяф федеральнай характеронь ЧС-сь. Ильхтьф ломаттненди эрявихть эряманди кондясти васень паршихть.

Лездомс повф зиянц ломаттненди тяряфты марнек странась. Эряз лезкс макссихть ПФО-нь региоттне. Ашезь ляда ширеса и Мордовиясь. Ёмла пингста аноклафоль гуманитарнай сталма. Ня паршихне  аф гастявихть ламос, симома ведсь, хозяйственнай, личнай гигиенань, ацам вастонь паршихне и с.т. Работать гуманитарнай сталмонь кочкамать коряс аноклазе рабочай группась, кона пуроптф Мордовиянь Оцюнять мярьгоманц коряс.

«Сюконян сембонди, кие ашезь ляда ширеса – предпринимательхне, общественникне, волонтёрхне, ляпе седи ломаттне!» - азозе Артём Здунов.

«Стихийнай зиянць фалу ванцыне ломаттнень кемошиснон, маштомс фкя-фкянди ризнамс, лезнемс фкя-фкянди стака эряфонь пингть. И мзярда лиссь тя зиянць, сембе странась, синь лувкссост и Мордовия Республикань эряйхне, пуромсть марс, штоба лездомс эсь ломаненьконди и штоба ломаттне марялезь эсь лангсост ширеснон кирдеманьконь и ванфоньконь»,  - тяшкстазе Мокшэрзянь республиканскяй отделть «Российского фонда мира» правлениять председателец Ольга Филёткина.

Кирдемс оренбуржецнень, конат повсть зиянц, ули кода сембонди Россиянь якстерь крёзонь благотворительнай счётть вельде.

Лемоц: «Российский красный крест» общероссийскяй общественнай организациять Оренбургскяй областной отделенияц
ИНН-ць: 5610031626
Счётть номероц: 40703810029250000197
БИК-сь: 942202824
Пандомать назначенияц: Благотворительнай лезксонь максомась шадаветтнень эзда повф зиянц Оренбургскй областень эряйхненди 2024 кизоня.