Рамадан священнай ковть ушедоманц мархта Мордовиянь мусульматтненди МР-нь Оцюнять А.Здуновонь поздравленияц

Мордовиянь кельгома мусульманитт!

Седи ваксста поздравляндатядязь тинь Рамадан священнай ковть ушедоманц мархта!
Тя кирдевомшкань и милосердиянь эсь лацонь ков, мзярда няфневихть ломанень инь цебярь ширетне: виде ваймокс улемась, ужяльдемась, мяльсь лездомс маластотненди, кирдемс ширеснон эряфкшуфнень и ськамост лятфнень.

Рамаданонь пара койхне ащихть аф явфтови пяльксокс и культурнай козяшикс, конань инкса маряй гордость минь лама нациянь республиканьке. Мордовиянь мусульманскяй общинать пара тевонза фалу кармайхть мушендома ширень кирдема. Минь сяда товга карматама марса ванфнемонза мастороньконь лангса межнациональнай и межконфесиональнай мирть и согласиять.

Катк Рамадан священнай ковсь канды эрь кудти ваймонь лямбе, кенярдема, сетьмоши и фкя-фкянь шарьхкодема.

Седи ваксста арьсян теенть шумбраши, мир, цебярь эряф, ладяма!

Мордовиянь Оцюнясь А.Здунов