Республикань Кудса ётась оперативнай штабть заседанияц

Республикань Кудса  ётась оперативнай штабть заседанияц

5 апрельста  Республикань Кудса  Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь председательстванц ала ётась  региональнай оперативнай штабть  заседанияц. Корхтавсь республикаса сетьмешинь ванфтомань кизефкснень колга. Синь ётксост пилотфтома лиенди аппаратнень каршес ашемань и критическяй инфраструктурань объекттнень антитеррористическяй араламань касфтомань ули мератнень колга.

Мордовиянь Оцюнясь китькстазе, што оперативнай штабть решениянза кочкавихть од угрозань учетть мархта. «Мекольце пингть ётасть событият, конат ульсь апак учентт – корхтамась моли  Татарстантть лангс беспилотникнень връгятемаснон колга, конац ламода ащи Мордовияда восток шире, корхтамок западнай границатнень колга», - мярьгсь республикань руководительсь.

Сянкса оперативнай штабть инголе ащи задача сяда лац анокламс тяфтама угрозань эвондамста взаимодействиянь механизма. «Минь путоськ планц РМ-ть территорияса панжемс БПЛТ-нь лиематнень мельге ванны центра. Карматама ётафнема эвакуациять коряс тонафнемат, штоба кажнайсь шарьхкодель, кода вятемс прянц тяфтама пингть», - китькстазе Артем Здунов.

Промышленнай, топливно-энергетическяй, транспортнай инфраструктурань  объектннень эса антитеррористическяй араламать коряс ули мератнень колга азондсть вице-премьерсь Батыр Эмеев, РМ-нь кинь хозяйствань и транспортть коряс Госкомитетть председателец Валерий Кандрин, АО «Международный аэропорт Саранск»-ть генеральнай директороц Александр Кистайкин,  ОАО «РЖД»-нь кшнинь кинь вокзалонь Куйбышевскяй региональнай филлиалонь  Рузаевка кшнинь кинь вокзалть начальникоц Сергей Аношкин.

Заседаниять итогонзон коряс республикань Оцюнясь макссь эряйхнень араламаснонды и критическяй инфраструктурань объекттненди   дополнительнай мерань кочкамать коряс порученият.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац