Республикань Оцюнясь васьфтьсь «РусГидро» компаниять гендиректоронц полафтыенц Александр Чариковонь мархта

4 апрельста ётась Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь «РусГидро» компаниять гендиректоронц полафтыенц Александр Чариковонь мархта покодемань васедемасна. Ульсь корхтав региональнай промышленнай блокть мархта марспокодемань кизефкснень и госкорпорациятнень лемс продукциянь поставкань объёпнень касфтомаснон колга. Васедемаса примась участия  Мордовиянь Правительствань Председательть полафтыец Батыр Эмеев.

«РусГидро» ПАО-сь – россиянь инь оцю электроэнергетическяй компаниясь. Минь регионнеконь мархта сонь сотнесы тесна  сотрудничествась – аньцек ётай кизоть Мордовияса корпорациясь производствань нужатнень лемс рамась промышленнай паршида 1 млрд цалковайда лама ярмак лангс. Тяниень пингть кабельно-проводниковай паршиень поставкатнень вятьсазь  «Сарансккабель»-сь и «Сарансккабель-Оптика»-сь. Лацсеви сотрудничествась «Цветлит» и «Электровыпрямитель» заводтнень мархта.

Мордовияв покодемань васедемать пингста госкорпорациянь делегациясь примась участия  «День поставщика ПАО «РусГидро» VI конференциять эса. Мероприятиясь кочкась 250 ломаньда лама эрь кодама странань регионцта. Выставкань форматса эсь продукцияснон и разработкаснон няфтезь Мордовиянь предприятиятне и организациятне, а  деловой программать пяльксса участникне полафнесть содамашиснон мархта региональнай промышленнай комплексонь компетенциятнень и «РусГидро» ПАО-ть закупканзон спецификаснон колга.

Васедемать пингста Артём Здунов китькстазе, што ётай кизоть республикань производительхнень поставкань объёмсна  «РусГидро»-ть лемс кассть ингольдень показательда нилень крда – тя цебярь сотрудничествань показатель, конац ули кода нинге касфтомс.

Компаниять генеральнай директоронц полафтыец азондозе, што делегациясь, конац сась региону, няфтьф корпорациянь деятельностень ламоц направленияса. «Сюконятама лямбе васьфтеманкса и поставщиконь Шить оцю уровеньца кочкаманц-ётафтоманц инкса. Келептьф составса корхнеме республикань производительхнень мархта. Ули закупкань объёпне – тя аньцек ушеткс. Тейнек ули коза касомс!» - китькстазе Александр Чариков.

Васедемаса тяфта жа корхтасть Петербургскяй Народъётконь экономическяй форумть площадкаса  покодемань плантть колга.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац