Социальнай работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Социальнай сферань кельгома работникт!

Примасть профессиональнай илантень  - Социальнай работниконь шить мархта инь лямбе и седиста моли валхнень!

Тинь кочкасть фкя инь ответственнай и благороднай профессиять. Тинь аф озадонь седихть ащекшнеманте, ломаттненди, конатненди эряви лезкс и ширень кирдема, служамантень пяк оцю питнец.

Аф шуроста уленди стане, што социальнай работникне, волонтёрхне арсихть сембода мала ломанькс, а кой-коста – полафнесазь семьять. И фалу старандайхть лездомс аф аньцек валса, но и тевса. Сюконятама карксэземга теенть тянкса!

Республикаса федеральнай центрать ширень кирдеманц вельде эряфс ётафневихть оцю проект социальнай сфераса, ладяф адреснай ширень кирдемань мерань эффективнай система. Минь сяда товга карматама мольфтемонза  социальнай ширде апак аралак ломаттненди лезксонь макссемать.

Кельгома ялгат! Арьсян теенть кеме шумбраши, цебярьс надияма и  сяда товолдонь цебярь работа!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов