Строителень шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Мордовиянь строительнай отраслянь кельгома работникт и ветератт!

Седи ваксста поздравляндатядязь профессиональнай илантень – Строителень шить мархта!
Тинь эрь шинь трудонте тиендьсыне сяда цебярькс, тяниень пингоннекс республикань ошнень и велетнень! Тинь вельдентон ломаттненди ули кода кеняртькшнемс новосельятненди, синь вятнесазь шабаснон и идень од саду, школав и спортивнай сооруженияв, получсихть медицинскяй и лия услугат тяниень пингонь зданияса.

Региононь строительнай отрасляса покодихть 30 тёжяньда лама ломань. Аф ваномок эвондакшни сталмотнень лангс, тинь лац пяшкотькшнесасть путневи задачатнень эряма васттнень тевс сувафтомаснон и национальнай проекттнень эряфс ётафтомаснон коряс. Тяддень кота ковста Мордовияса строяф 171 тёжянь квадратнай метра эряма васта – тя 120 процент ётай кизонь тяка пингти. Эрь кодама программас коре стройсевихть и петневихть 136 социально значимай объектсь. Сюкпря теенть аф тёждя трудонтень и крайть виияфнеманцты путксонтень инкса!

Пяк важна, што тяниень пингть строительнай платтнень эряфс ётафтомаснон коряс решениятнень минь примсесаськ градостроительнай советса. Сюконян архитекторхненди, учёнайхненди, общественникненди мес аф ащекшнихть озадонь седихть Саранскяйть и Мордовиянь райоттнень благоустроендамаснонды.

Кельгома ялгат! Арьсян теенть кеме шумбраши, сатфкст и цебярь эряф. Сатфкст пара тевсонт!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов