Строителень шить мархта Мордовиянь Правительствать Председателенц поздравленияц

Строительнай отраслянь кельгома работникт и ветератт! Кельгома ялгат!

Мордовиянь Правительствать лемста поздравляндатядязь тинь Строителень шить мархта. Стака касфтомс странань и минь республиканьконь экономикаснонды строительнай отраслять значениянц.

Азса, што строительнай сфераса тяниень пингть трудендайхть региононь 30 тёжяньда лама эряйсь. Кода содаф, мзярда ули строительства – кармай активнайста виияфневома республиканьке.

Национальнай проекттнень эряфс ётафнемаснон мяльса кирдезь Мордовияса сяда тов мольфтеви производственнай и социально значимай объекттнень строямасна. Строительнай комплекссь ащи тейнек главнай партнёркс фкя инь васенце государственнай задачать пяшкотькшнемаса – цебярь качествань эряма вастса республикань эряйхнень обеспечендамаснон.

Мордовиянь Оцюнять А.А.Здуновонь вельде регионть лангста валхтфт  капитальнай строительстванди бюджетнай ограничениятне, мезсь лезды виияфтомс строительнай отраслять.

Кельгома ялгат! Тя шиня арьсян теенть кеме шумбраши, паваз, мялень салай проект и задачат, правильнай решеният и од сатфкст Россиять панчфокс панжеманкса!

Мордовия Республикань Правительствать Председателец В. Сидоров