56 тежадо седе ламо вайгельть макссть Мордовиянь эрицятне вадрялгавтомань-мазылгавтомань объекттнэнь кисэ

Поладови 2025 иестэ вадрялгавтомань-мазылгавтомань туртов таркатнень кочкамонь коряс Весероссиянь рейтингень вайгелень максомась. Тарканть кисэ, конань эряви одкстомтомс, Мордовиянь эрицятне макссть 56 290 вайгельть.

Ледстясынек, Саранскоенть пельде примить участия:

- Московской курованть фонтанонь валгомась;

- Мордовской курованть скверэсь;

- Советской площаденть перька таркась.

Рузаевканть пельде:

- Луначарской курованть боевой техникань музеесь;
- привокзальной площадесь.

Ледстясынек, Весероссиянь рейтингень вайгелень максомась моли  «Жилье и городская среда» национальной проектэнть коряс, конань яволявтызе Россиянь Президентэсь. Весенень, кинь ули мелест, мереви максомс вайгелест 13.gorodsreda.ru  сайтсэнть чадыковонь 30-це чинть самс. Истя жо мереви пшкадемс волонтёртнэнень. Мордовиянь эрьва эрицянть кочкамонзо эйстэ ашти, республикань кона общественной таркась одкстомтови 2025 иестэ.