Артём Здунов ды Аркадий Гостев вастовсть Мордовиява УФСИН-нь личной составонть марто

Республикань Прявтось Артём Здунов ульнесь Россиянь Федерациянь ФСИН-нь прявтонть внутренней службань генералонть Аркадий Гостевень Мордовиява Россиянь УФСИН-нь личной составонть марто вастовомасонть.

Мероприятиясь ушодовсь казематнестэ, ФСИН-нь сехте вадря представительтненень максозь государственной ды ведомственной покш наградат Россиянь ФСИН-нь руководителенть пельде. Истя, «За вклад в развитие уголовно-исправительной системы России» сиянь медальсэ казезь внутренней службань подполковникесь Денис Норкин, 4№ исправительной колониянь прявтось, «За усердие в службе» II степенень медальсэ  - внутренней службань старшей прапорщикесь Дмитрий Шведков, УФСИН-нь конвоированиянь коряс отделэнь младшей инспекторось. Теде башка, Россиянь УФСИН-нь прявтось макссь МР-ва  УФСИН-нь прявтонь тевтнень топавтыцянтень сертификатт техниканть лангс, конась эряви подразделениянтень службанть седе лезэвстэ кандоманть туртов - рефрижераторт, толонь мадстемань автоцистерна, легковой автомобиль ды электронно-вычислительной ды многофункциональной оргтехникань зярыя комплектт.

Вастовоманть лувсо Аркадий Гостевнень макссть кевкстемат, конат токшить Мордовиясо исправительной куншкакуротнень сеттнень тееманть ды важодеманть.

Мордовиянь Прявтось евтась сюкпря МР-ва УФСИН-нь сотрудниктненень службанть кисэ ды явшесь наградат ды благодарность республиканть пельде.

Личной составонтень наградат истя жо явшесь Мордовиянь пельде Госдумань депутатось, ГД-нь безопасностень ды коррупциянь а нолдамонь коряс комитетэнь председателесь Василий Пискарев.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась