Артём Здунов ды Сергей Кравцов кортасть Мордовиянь школань инфраструктуранть виевгавтомадонзо

Якшамковонь 26-це чистэ Мордовиянь Прявтось Артём Здунов вастовсь Россиянь Просвещениянь министранть Сергей Кравцов марто.

Вастовомасонть кортасть Саранскойсэ 1300 таркас од школань кавто корпустнэнь строямонь проекттэнть – 9№ икелень школанть таркас ды юго-западонь пелькссэ. Образованиянь те объектэсь пек эряви Мордовиянь прявтошонть туртов. Кортамось истя жо мольсь тедеде кавто школатнень строямодост: 165 таркас – Белозерье велесэ ды 600 таркас – Саранскойсэ «Леруа Мерлен» вакссо од микрорайонсонть.

Теде башка, Мордовиясь полады ероков улеманть образованиянь организациятнень педе пев витнемань федеральной программасонть.

Истя жо примазь решения Саранскойсэ те иень умарьковсто школасо андомань коряс весероссиянь тетянь-авань форумонть ды «Лучшая школьная столовая – 2024» весероссиянь пельксэнь федеральной туронть ютавтомадонзо.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась