Артём Здунов евтась седейризксэнь валт «Крокус Сити Холлсо» маштовозетнень малавикстнэнень

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов евтась седейризксэнь валт «Крокус Сити Холл» ТРЦ-сэ маштовозетнень малавикстнэнень. Московонь областень губернаторонть Андрей Воробьевонь лемс телеграммасонть кортави:

«Мельвановикс Андрей Юрьевич.

Мордовия Республикань эрицятне тынк марто вейсэ, весе масторонть марто вейсэ кирдить седейризкс  «Крокус Сити Холл» ТРЦ-сэнть террористической актсонть ломантнень маштовомаст кувалма. Те покш зыянось кармась минек вейсэнь стака сэредьксэкс. Республикань весе эрицятнень ды эсень пельде евтан седейризксэнь валт маштовозетнень малавиксэст туртов. Весе томбавозетненень арсян куроксто пичкамс».