Артём Здунов Мордовиянь делегациянть прявтсо «Сырнень сексь – 2023» выставкасонть

Ожоковонь 4-це чистэ Московсо Тимирязевень лемсэ РГАУ-МСХА площадкасонть ушодовсь «Сырнень сексь -2023» Россиянь 25-це агропромышленной выставкась. Тесэ улить невтезь сюронь-тикшень кастомасо ды ракшань кирдемасо, технической ды научной касомасо-кепетемасо прявт изнявкстнэ.

Деловой сюпав программась лезды кортамс отраслянь ламо кевкстематнеде. Истя, эксперттнэ ды рынкань участниктне ванносызь истят кевкстематнень, кода Россиясо фермерэнь движениянь виевгавтомась, органической продукциянь производствась ды лият.

Мордовиянь делегациянть прявтсо республикань Прявтось Артём Здунов. Сон карми улеме выставкань прявт мероприятиятнесэ, ютавты зярыя вастовомат отраслянь важодемань кевкстематнень коряс.

Ожоковонь 5-це чистэ, кода учови, выставкантень сы РФ-нь Правительствань Председателесь Михаил Мишустин.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась